Sunucu Bakım

Sunucu bakımı, düzenli kontroller ve güncellemeler yaparak bir sunucunun doğru ve verimli çalışmasını sağlama işlemidir.

Bu, donanım ve yazılımın sağlığının kontrol edilmesi, yazılım yamalarının ve güncellemelerinin yüklenmesi, performansın optimize edilmesi ve verilerin yedeklenmesi gibi görevleri içerebilir. Sunucu bakımı, sunucunun sorunsuz çalışmasını sağlamak ve ileride sorun çıkmaması için önemlidir.

Genellikle BT uzmanlarından oluşan bir ekip veya bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcı tarafından gerçekleştirilir. Bu destek, telefon veya e-posta desteği, çevrimiçi sohbet desteği veya yüz yüze destek gibi çeşitli şekillerde sağlanabilir. Sunucular için teknik destek, sunucu üreticisi veya üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcı tarafından sağlanabilir.

Sunucu Bakım hizmetlerini günümüzde firmanızda tam zamanlı çalıştırabileceğiniz gibi Adam/Saat, Adam/Gün gibi kavramlarla farklı firmalardan dış kaynak olarak alabilirsiniz.

DALNET olarak, 25 yıllık sistem yöneticisi tecrübemiz ile hem bulut sistemlerimizi kullanan müşterilerimize hem de AWS, GCP, Azure vb. diğer platformlarda veya kendi lokasyonlarında barındırdıkları sunuculara bakım hizmeti veriyoruz.

Sistem Yöneticisi hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz size ulaşalım.

Sunucu Bakım