FileZilla FTP Programı Engellenme Sorunu

Paylaşımlı sunuculardan aldığımız web hosting hizmetlerinde sıkça karşılaşılan ve bir problem olarak karşımıza çıkan FileZilla FTP programı ile dosya gönderirken engellenme sorunu aslında sunucu bazlı güvenlik işlemleri ile aynı anda birden çok yapılan bağlantıları dengelemek amaçlıdır. Eğer kendinize ait sanal sunucunuz veya fiziksel sunucunuz mevcut ise bu ayarları tamamen kendinize göre revize ederek düzenleyebilirsiniz, gelecek makalelerimizde bu işlemin nasıl gerçekleştirilebileceğini ayrıca anlatacağız.

Şimdi bu problemimize yoğunlaşırsak yapacağımız bir takım işlemler ile artık bu sorundan tamamen kurtulabileceğiz.

FileZilla FTP Programı Engellenme Sorunu Çözümü

Öncelikle Filezilla FTP programımızı açıyoruz , “Düzenle” kısmından “Ayarlar” bölümüne giriyoruz.

FileZilla FTP Programı Engellenme Sorunu

Ayarlar kısmına girdiğimizde çıkan pencereden sol menü’den “FTP” başlığına tıklıyoruz. Aktarım moduPasif (önerilen)” şeklinde seçili durumda gelecektir. Aktif” seçeneğini işaretleyip “Tamam” butonuna tıklıyoruz.
FileZilla FTP Programı Engellenme Sorunu

Ardından sol menü’den “Aktarım” bölümü içerisinde ki Eşzamanlı aktarım, Eşzamanlı indirme ve Eşzamanlı yükleme değerlerini 1 yapıyoruz.

FileZilla FTP Programı Engellenme Sorunu

FileZilla FTP Programı Engellenme Sorunu Çözümü ile işlemler tamamdır, artık programımızı kapatıp, tekrar açarak sağlıklı bir şekilde FTP programımızı kullanabiliriz!

Ayrıca dal.net.tr ekibi olarak FTP kullanımlarınız için WinSCP kullanmanızı öneriyoruz!

dalnet ekibi olarak güler yüzlü müşteri hizmetlerimiz ile siz değerli kullanıcılarımıza 20 yılı aşkın süredir hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimizden faydalanabilmek için web sitemizi ziyaret edebilir veya bize 0850 885 5 325 numarasından hemen ulaşabilirsiniz!

1 Shares:
Bu makalelerimizi incelediniz mi?