Android Mail Kurulumu

Android Mail Kurulumu
Aktif olarak veya yeni açtığımız E-Posta (Mail) hesaplarımızın android tabanlı akıllı telefonlara kurulumu genel olarak bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.
Hazırladığımız makale ile bir kaç dakika içerisinde Android Mail Kurulumu sayesinde hemen mail alıp-gönderme işlemlerimizi çok rahat yapabileceğiz;

Android Mail Kurulumu

İlk olarak Android cihazınızın ana menüsünden “E-Posta” seçeneğine tıklıyoruz.

Android Mail Kurulumu

 

Aşağıdaki ekran gibi veya benzeri bir şekilde karşınıza gelecek bölümden; Mail adresinizi ve Parolanızı yazıp “İleri” butonuna tıklıyoruz.

Android Mail Kurulumu

Aşağıdaki gibi seçenekler karşımıza geliyor kurulum hesap türüne göre IMAP veya POP3 hesabı kurabiliriz. Biz şimdi POP3 hesabı kuracağımız için; “POP3 Hesabı” butonuna tıklıyoruz.

Android Mail Kurulumu

POP3 seçimi sonrası yapılandırma ayarlarını kendimize göre düzenleyeceğiz, bizim kuracağımız hesapta güvenlik tipi seçeneğine “TLS” seçip ilerliyoruz. Ancak bu seçenek SSL’de olabilir.

Android Mail Kurulumu

Bu aşamada da yine yapılandırma ayarları olacak. Resimdeki gibi, alanları kendinize göre düzenleyip ilerleyebilirsiniz. Biz güvenlik tipi seçeneğini “TLS” olarak işaretleyip devam ediyoruz.

Android Mail Kurulumu

Son aşamamıza geldiğimizde tercihsel ayarlarımız mevcut. Resimdeki gibi, alanları kendimize göre düzenleyip “Kaydet” butonuna basarak mail hesap kurulum işlemini tamamlıyoruz.

Android Mail Kurulumu

dalnet ekibi olarak güler yüzlü müşteri hizmetlerimiz ile siz değerli kullanıcılarımıza 20 yılı aşkın süredir hizmet vermekteyiz. Kurumsal E-Posta hizmetlerimizden faydalanabilmek için web sitemizi ziyaret edebilir veya bize 0850 885 5 325 numarasından hemen ulaşabilirsiniz!

1 Shares:
Bu makalelerimizi incelediniz mi?
Yandex Mail Outlook Kurulumu
Devamını okuyun.

Yandex Mail Outlook Kurulumu

Yandex Mail Outlook Kurulumu IMAP protokolüne göre ayarlama Programı başlatıp Hoş Geldiniz penceresinde İleri butonuna tıklayın. Hesap kurulumu penceresinde varsayılan Evet değerini değiştirmeden İleri butonuna…