WordPress Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

WordPress Hosting Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Herkese selamlar 🙂

Dal Bilgi Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri olarak çok güzel ve özenli bir rehber hazırlamak istedik. Bu rehber sizlere WordPress Hosting seçimi yaparken ya da satın alımı yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, detaylarını, sorulacak soruları ve destek kapsamlarını da anlatacak.

WordPress Sitemiz için En Uygun Altyapıyı Nereden Bulacağız?

Öncelikle WordPress kullanan siteleriniz için altyapısı sisteme uyumlu olması gerekir. Altyapısı uyumsuz ve alakasız olan sistemlerde WordPress sitenizi çalıştırmak, hızlandırmak yerine web sitenizin açılışını ve Google tarafında listelenmesini de yavaşlatacaktır.

Wordpress Sitemiz için En Uygun Altyapıyı Nereden Bulacağız

WordPress için En Uygun Altyapı Nedir?

PHP ve Linux tabanlı yönetim sağlanan işletim sistemleri ve altyapılarda WordPress çok iyi koşmakta ve harika performans vermektedir. PHP ise WordPress’in ihtiyaç duyduğu, beslendiği programlama dili olması ile bilinir. Sürüm olarak PHP sürümlerinin en son, en stabil ve WordPress.ORG tarafından da destekleniyor olması gereklidir.

Linux tabanlı işletim sistemleri tarafında ise Ubuntu, Centos, Fedora, CloudLinux (işletim sistemi değil, kernel yamasıdır.) altyapısını kullanan hosting yönetim sistemleri ile birlikte WordPress siteniz için Hosting seçiminde etken olacaktır.

Ubuntu + WordPress uyumu, şuanda dünya üzerinde en çok kullanılan altyapılar arasındadır. Bunu sırasıyla takip eden CentOS + CloudLinux altyapısı şeklinde.

Bizim önerimiz ise WP-Premium adıyla adlandırdığımız Dal.NET.TR’ın destek paketleri ile donatılmış, hızlı çözüm ve Türkiye lokasyonu ile de hızınızı sona çıkarak olan paketimizdir.

Size uygun WordPress Hosting WP-Premium.

Dilerseniz 1 dakikanızı ayırarak inceleyebilir, kafanıza takılacak sorular için sayfanın sağ altında bulunan Canlı Yardım bölümümüzü kullanabilirsiniz.

Wordpress Hosting için Lokasyon Tercihi

Lokasyon Seçimi WordPress Hosting için Önemli Midir?

Bu soru tüm kullanıcıların merak ettiği, nadir gibi görünse de hergün karşılaştığımız ve cevapladığımız bir sorudur. Sorunun cevabını titizlikle veriyoruz fakat Blog sayfamız üzerinde de kullanıcılarımızın merakını gidermek isteriz.

Lokasyon seçimi WordPress Hosting kullanımları için oldukça önemli ve titizlikle verilmesi gereken kararlar arasındadır. Öncelikle kendinize şu soruyu sormanızda fayda olacaktır,

Web sitenizin dili, hizmet edeceği konum ve Google tarafında SEO yapacak iseniz SEO için uyumlu materyaller neler olacak? Türkiye konumunda Türkçe Websitesi ve Türkçe SEO ihtiyacınız olacak ise seçiminizi Türkiye ve konum olarak ise size en yakın konumdan yapmanız gerekir.

Örneğin; Kitleniz İstanbul ve çevresi ise Hosting’inizi İstanbul konumunda hizmet veren bir veri merkezi seçerek yapabilirsiniz.

CDN destekli WordPress Hosting’in Faydaları Nelerdir?

CDN her zaman WordPress siteler ve WordPress altyapıları için ekstradır. Maaliyetleri ve bizden götürdükleri yani fiyat olarak haliyle en az olması gerekirken, pahalı olması dolayısı ile bizleri üzmekte.

WordPress Hosting hesabımız içerisinde bir CDN Desteği ve entegre CDN’in olması bizlere neler katabilir? Bu sorunun cevabını ise Dal.NET.TR içerisinde bulunan CDN hizmetleri ile cevap vermemiz mümkün. WordPress paketlerimiz ile entegre CDN bulunması, mevcutta bulunan hostinginizi taşıdığınızda ise ucuz maaliyetli CDN Hizmetimize dahil olacağınızı unutmayın.

Sorunun tam cevabına gelirsek, CDN hizmeti resimlerin, CSS – JS ve türevlerini de kapsamakta. Bu sebeple sitenizin yükleme hızı ortalama olarak 1000MS yani 1 saniye ise CDN ile birlikte sitenizin ortalama yüklenme ve açılma süresi net bir sonuç olarak 400MS, 200 MS aralıklarında olacaktır.

Destek Paketleri Fark Yaratır Mı? Hosting Paketinde Destek Gerekir Mi?

Bu soruyu genellikle deneyimli olmayan kullanıcıların sorduğu aşikâr. Deneyimli kullanıcıların zaten çoğu şeyde destek ya da destek paketlerine ihtiyaçları olmasa da herkesin deneyimli olmadığını biliyoruz.

Deneyimi olmayan ve hata yapmayı sevmeyen kullanıcılar için ise Hosting hizmeti alacağınız platform, veri merkezi ya da Hosting sağlayıcısı içerisinde Destek Paketleri olmasına dikkat edin. Bu ilgili firmanın sağladığı Hosting’e ne kadar destek olacağı, nasıl sunduğu ve hizmetinin ne kadar arkasında olduğunun açıkça kanıtıdır.

Bu sebeple bizlerin tavsiyesi, WordPress Hosting ya da herhangi bir Hosting alırken Destek Paketinin olup olmadığını lütfen inceleyin ya da firmaya sorun.

SEO Hosting Nedir, Gerçek midir

SEO Hosting Tercih Edilmeli Mi?

Öncelikle SEO Hosting başlığı altında satılan herşeyin biraz da olsa bilgisi olmayan kullanıcıları kandırma operasyonu olduğunu iletmemizde fayda var. SEO Hosting diye birşeyin olmadığını, Google’ın buna bakmadığını belirtsek yeridir.

Her site farklı bir IP adresi ya da farklı bir lokasyonda olacak diye bir kaide ya da böyle bir zorunluluk bulunmuyor. Farklı bir Search Console ve Analytics hesabı açtığınız web siteniz Google Gözüyle ayrı, farklı ya da bir başka web sitesi olarak görülüyor. Bir Başka Web Sitesi lafıyla WordPress’e itafta bulunduğumuzu da anlamışsınızdır 🙂

SEO açısından işlemlerin sadece kullanıcı tarafında yer aldığını ve yapılan her işlemin kullanıcı tarafında oluşabileceği, Sıralama ve türevlerini ise yaptığınız içerik ve optimizasyonlar ile sağlayacağınızı unutmayın.

Tabii yine de SEO Hosting alacağım ben derseniz, tercih sizin diyerek bu soruyu da burada sonlandırıyoruz 🙂

Bu yazımızda sizlere WordPress Hosting Seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz ve neler sizler için önemli kısa da olsa detayları ile bahsetmek istedik. Umarız siz kullanıcılarımız ve WordPress meraklıları için ilgi çekici ve cevaplayıcı bir içerik olmuştur.

Merak ettiklerinizi bu içerik altında yorumlar bölümünden bizlere gönderebilirsiniz!

Meraklısına,

2020’nin En iyi WordPress Eklentileri

Dal.Net.TR WordPress Hosting Paketleri

1 Shares:
Bu makalelerimizi incelediniz mi?