Bulut Depolama

Siz de hemen Bulut Depolama sahibi olabilirsiniz. Mükemmel İndirimleri Kaçırmayın!

Bulut Depolama Hizmetleriları en son teknolojili donanımlar ile oluşturulmuş, yedekli altyapı ve yüksek erişilebilirlik özellikleri ile TIER III yapıya sahip kendisine ait altyapı ile yeni nesil veri merkezinde barındırmaktadır.

Telefon Numaramız

0850 885 5 325

E-Posta

destek@dal.net.tr

Çalışma Saatleri

Saatleri: 09:00 - 18:00 (Pazartesi - Cumartesi)

Neden DALNET Bulut Depolama hizmetini seçmelisiniz?

 • Tam Yedekli Donanım Alt Yapısı

  Bulut platformumuz hardware olarak baştan sonra tam yedekli şeklide dizayn edilmiştir ve cluster mimarisi ile çalışmaktadır.

 • Tam Yedekli Network Alt Yapısı

  DALNET'in network alt yapısı baştan sona, kendi bünyesinde bulunan teknik ekipler tarafından yönetilmektedir. Donanım olarak tam yedekli bir yapı üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca DALNET bünyesinde internet erişimi için birden fazla ve hem bağlantı yedekli, hemde kablo rota yedekli operatör imkanı bulunmaktadır. Bu sayede tam bağımsız bir bulut sunucu sağlayıcısıyız.

 • Üstün Firewall ve Opsiyonel DDoS KorumaHizmeti

  DALNET, datacenter model yüksek kapasiteli firewall ürünleri kullanmaktadır. İhtiyacınıza göre paylaşımlı veya yönetimin siz de olduğu bir yapı ile hizmet sağlayabilmektedir. DDoS tafında ise Layer 3,4 seviyesinde, ihtiyacınıza göre üstün koruma hizmeti sağlayabilmektedir.

7/24 Destek Talebi İmkanı

%99.9 Uptime Garantisi

7 Gün İade Garantisi*

Paketlerimizin Ortak Özellikleri

Genişleyebilen yapısıyla istediğiniz zaman Bulut Sunucunuz için eklenti satın alabilir, donanımsal eklentilerde ise Bulut Sunucunuz kapanmadan yükseltme işlemlerini sağlayabilirsiniz.

✓ Paylaşımsız Trafik Kapasitesi
✓ Seçilebilir İşletim Sistemi
✓ Ücretsiz Firewall Koruması
✓ Ücretsiz Giriş Seviyesi DDOS Koruması
✓ Opsiyonel IDS/IPS Koruma
✓ 2 x 100 Gbps Yedekli Hat Kapasitesi
✓ Ücretsiz Kontrol Paneli
✓ 12 Ay Taksit İmkanı
✓ Ağ Erişimi 10 Gbps Uplink
✓ Ücretsiz Monitoring Hizmetleri
✓ Ücretsiz Günlük İmaj Yedekleme
✓ Eklenti Desteği

Sıkça Sorulan Sorular

Bulut Depolama Hizmetleri, fiziksel donanımının mantıksal olarak bölümlenmesi sonucu ortaya çıkan her bir Bulut Depolama Hizmetleri'ya verilen genel isimdir. Bulut Depolama Hizmetleriların her birinin üzerinde, ayrı ayrı kendine ait mantıksal donanım bileşenleri vardır. Dolayısıyla, Bulut Depolama Hizmetlerilar aynı bir fiziksel sunucu gibi çalışarak, üzerinde güvenli ve yalıtılmış olarak işletim sistemi ve sunucu yazılımları barındırır. Bu sayede, bir cluster sistemi içerisinde, fiziksel sunucuların işlevlerini gerçekleştiren birden fazla sayıda Bulut Depolama Hizmetleri yaratmak mümkün olmaktadır. Bulut Depolama Hizmetlerilar tamamıyla size özel bir sunucu ortamı sağladığı için, ihtiyaçlarınıza uygun donanım ve yazılım altyapısını siz belirler ve istediğiniz gibi önceliklendirme, değişiklik yapabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda sunucu kaynaklarını arttırmak ya da azaltmak her zaman mümkündür. Ayrıca, Bulut Depolama Hizmetlerilar yalıtılmış bir ortam olduğundan uygulamalarınız ve bilgileriniz için en yüksek seviyede güvenlik sağlar.

ulut Depolama Hizmetleri sistemlerini diğer seçeneklerden ayıran belli başlı artıları vardır;

 • Donanım bağımsızlığı sayesinde; kaynak arttırımı çok kolay yapılabilmektedir, fiziksel bir sunucunun kaynak arttırımı için sunucunun sökülmesi ve kaynakların eklenmesi gerekebilir, burada ise sadece 1-2 dakika içerisinde kaynak arttırabilirsiniz.
 • İşletim sistemi ve uygulamanın Bulut Depolama Hizmetlerilarla birleştirilmesi sayesinde kolay yönetimi ve taşınabilirliği
 • Test ve geliştirme ortamları ile hata tespiti için "Snapshot" yani imaj yedekleme fonksiyonu
 • Bir yazılım çözümünün başka bir yere kolayca taşınabilmesi ve uyarlanması
 • Dönemsel donanım planlamasına imkan vermesi
 • Donanım eskimesinden etkilenmemesi
 • Bulut Depolama Hizmetleriların çok hızlı bir şekilde devreye alınabilmesi ve donanımdan bağımsız olması, İş Sürekliliği (Business Continuity) uygulamaları için kolay uygulanabilir ve ekonomik bir seçenek olarak kullanılmasına imkan verir.
  Ayrıca mevcut fiziksel sunucular işletim sistemi, uygulamalar, ayarları ve tüm verileri ile Bulut Sistemlerimize dönüştürülebilir ve taşıyabiliriz.

  Bu sorunun bir çok cevabı olmakla birlikte artık Bulut Depolama Hizmetleri ihtiyacınız olup olmadığını anlamanın küçük ipuçları vardır. Örneğin paylaşımlı hosting kullanıyorsunuz ve sitenizin yavaşlığından veya ara sıra kapanmasından rahatsızsınız veya hitinizin hızla arttığı bir platformunuz var. Bu gibi durumlarda Bulut Depolama Hizmetleri sorunlarınızın çözümü olabilir. DALNET olarak biz özellikle kurumsal web site sahiplerine, firmaların muhasebe, crm, erp gibi yazılımlarına, yüksek hitli web sitelerine, mobil uygulamalarına Bulut Depolama Hizmetleri öneriyoruz. Mevcut bulut ortamımızda başlıca barınan sistemler;

 • E-posta Sunucuları (Zimbra, Postfix, Qmail, Exchange, IceWarp)
 • Web Sunucuları (IIS, Apache, Nginx, LiteSpeed)
 • Muhasebe Yazılımları (Logo, Mikro)
 • ERP ve CRM Yazılımları (Canias, Workcube, Nebim, Sentez, TMS, LMS, WMS)
 • Active Directoryler
 • Yapay Zeka Sistemleri
 • WordPress gibi CMS Sistemleri
 • Gazete ve TV Siteleri
 • Yüksek hit alan siteler
 • IP Telefon/Santral Hizmeti Veren Sistemler
 • Bu sistemlerin bulut sistemine taşınmasının bir çok avantajı vardır, mesela son günlerde özellikle şirket içi barındırılan sunucularda hacklenme, ransomware gibi olaylar çok gündemdedir. Bulut Depolama Hizmetlerilar yedekleme sistemleri sayesinde sizleri bunlardan korur.
  Siz de bu sistemlere sahipseniz Bulut Depolama Hizmetleri sistemlerine geçmenizi öneririz.

  Ülkemizde genel olarak Bulut Depolama Hizmetleri denildiğinde arka planda çalışan teknoloji çok fazla sorgulanmamaktadır. Ancak bu projelerinizde yaşadığınız aksaklıkların temel sebeplerinden biridir. Kullanacağınız işlemci mimarisi hakkında bilgi sahibi olarak programlarınızı, web sitelerinizi bu mimariye uygun tasarlayabilirsiniz.
  sadece Bulut Depolama Hizmetlerilar sağlamakla kalmaz firmanızın bulut dönüşümü ihtiyacını uçtan uca anahtar teslim olarak yapar. Örneğin bulut teknolojilerine geçmek istiyorsunuz, bu nimetlerden bir an önce faydalanmak istiyorsunuz fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bizimle hemen iletişime geçmenizi öneririz. Ayrıca detaylı bilgi için Özel Bulut Çözümleri sayfamızı da inceleyebilirsiniz.
  Bulut Depolama Hizmetleri sistemlerinin en güzel özelliklerinden biri de yönetilen servisleridir. Örnek olarak mySQL server, postgreSQL server gibi. Bu hizmetleri de DALNET Bulut servisinden alabilirsiniz. Böylelikle veritabanınızın performans ayarlarından yedeklenmesine kadar tüm süreci sistem yöneticileri sizin için yürütürler.
  Bulut Sistemleri üzerinden hemen hemen her servisi sağlamaktayız. Başlıca servislerimiz aşağıda listelenmiştir.
  MySQL 5.7 Server, MySQL 5.7 Cluster, MySQL 8 Server, MySQL 8 Cluster , PostgreSQL Server, PostgeSQL Cluster, MongoDB Server, MongoDB Cluster, File Servers, NodeJS, Redis, Grafana
  Bulut servisleri konusunda neye ihtiyacınız olduğuna göre tercihlerinizi şekillendirmenizde fayda vardır. Dünyaca ünlü bir çok Bulut operatörünün yurt içinde satış pazarlama ekipleri dışında bir faaliyetleri bulunmamaktadır. Ayrıca KVKK kapsamında verilerin yurt içinde kalması önerilmektedir. DALNET bu noktada 7/24 sağladığı desteği ile sunucularının ve servislerinin yurt içinde olması ile dilediğiniz zaman ofis ve veri merkezini ziyaret edebilme imkanı sağlaması ile ve barındırdığı sistemler sebebiyle 3 aylık periyotlarda denetime tabi tutulması ile ön plana çıkmaktadır.
  DALNET Bulut Depolama Hizmetleriları İstanbul'da ve İzmir'de yer alan sistemler üzerinde çalışmaktadır. Tercihe göre yurt dışı sistemler de sağlanmaktadır.

  İster firmanız içerisinde, ister başka bir servis sağlayacıdaki sunucunuz olsun veya paylaşımlı bir hosting kullanıyor olun, DALNET'in uzman sistem yöneticileri sizi ücretsiz ve kayıpsız bir şekilde DALNET Bulut sistemlerine taşırlar.
  Kullandığınız yazılım ekstra uzmanlık gerektiriyorsa (örneğin muhasebe programları) bu konularda hali hazırda destek aldığınız profesyoneller var ise onlarla da iş birliği içerisinde bu işlemleri sorunsuz gerçekleştiriyoruz.
  DALNET Bulut sistemlerine geçmek için öncelikle Bulut Depolama Hizmetleri siparişi veriniz. Siparişiniz sırasında; Ücretsiz Taşıma seçeneğini işaretlemeyi lütfen unutmayınız.

  Paketlerimizin seçiminde kararsız kaldıysanız sizlere yardımcı olabilmemiz için bizlere Pazartesi - Cumartesi günleri 09:00 - 18:00 saatleri arasında 0850 885 5 325 telefon numarasından hemen ulaşabilir veya 7/24 - 365 gün bilgi@dal.net.tr ve canlı destek hattımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz uzman sistem yöneticilerimiz tarafından sistemleriniz incelenerek sizin için en düşük gereksinimler çıkartılabilir böylece en düşük maliyetlerle bizimle çalışmaya başlayabilirsiniz.
  İlerleyen süreçte gereksinimlerinizin artması durumunda bir telefon veya destek talebi ile hızlıca kapasite arttırımına gidebilirsiniz. Bu işlemler hem düşük maliyet hem de kısa sürelerde çözülmektedir.

  Siparişiniz esnasında ihtiyaç duyduğunuz işletim sistemini ve hatta standart servisleri belirtebilirsiniz. Böylece en hızlı şekilde kurulumlarınız yapılarak bilgileriniz size en hızlı şekilde gönderilecektir.
  Örneğin CentOS işletim sisteminin son sürümünü ve yanında cPanel kontrol panel sisteminin son sürümünü talep edebilirsiniz. DALNET proaktif destek ekibi yılın 365 günü 24 saat hizmetinizdedir.

  Biz, Sizin Yerinize Yönetiyoruz!
  Yönetilen Bulut Sunucu Deneyimini Yaşayın!

  YÖNETİLEN Bulut Sunucu PAKETLERİMİZ