CloudTalk Global Etkinliğindeyiz!

Bu yazımızda sizlere CloudTalk etkinliğinden bahsedeceğiz. CloudTalk her yıl düzenlenen, dünyanın farklı ülkelerinden binlerce katılımcının ve firmanın bir araya geldiği, sektör hakkında firmalara direkt ulaşım sağlayabileceğiniz, canlı canlı sorularınızı sorabileceğiniz bir etkinlik olmakla beraber, sektörün nabzını tutmakla kalmayan ayrıca çok önemli konuşmacıların yer aldığı paha biçilemez bir etkinliktir.

CloudTalk nedir?

Kısaca açıklamak gerekirse bilişim ile amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen kişileri her yıl aynı çatı altında toplayan, Avrasya’nın en büyük dijital teknolojileri buluşması paneli ve atölyesidir.
CloudTalk bulut teknolojileri ve diğer tüm dijital teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinmeyi ve sektörün daha çok farkına varmayı amaçlayan profesyonellerin mutlaka katıldığı ve katılması elzem olan seminerlerden biridir.

CloudTalk nasıl bir etkinlik ve dalnet olarak bizim yerimiz nedir?

2020 CloudTalk ve CloudTalk Online, yirmi farklı ülke, binin üzerinde katılımcı firma, iki binden fazla konuk ağırlayacak, her ülkenin en iyilerinden olan konuşmacı ile üç farklı tematik salonda eş zamanlı devam edecek kırktan fazla oturumun gerçekleşeceği, özel atölyeler ve ticari iletişim ağı toplantılarının yaşanacağı bir etkinlik olacak.

dalnet olarak biz, diğer ülkelerden farkımız olmadığına ve daha iyisi olabileceğimize olan inancımızla, ülkemizde Cloud sektörünü dönüştürmek ve iyileştirmek adına bu yıl CloudTalk Platin sponsorları arasındayız!

Etkinlik sırasında bizlere CloudTalk Online Matchmaking Summit platformundan hemen ulaşabilirsiniz! Ufak sürprizlerimiz ile sizleri bekliyor olacağız.
 

Clould Talk Etkinliği
Clould Talk Etkinliği

Etkinlik ne zaman ve nerede?

CloudTalk Global Online ve Canlı olarak 29 Eylül Salı 2020 tarihinde gerçekleşecektir, daha detaylı bilgi için https://cloudtalksummit.online  adresini ziyaret edebilirsiniz!

 

Bu etkinliğe katılacakların listesi hangi mesleklerden oluşuyor?

Özellikle sektör hakkında merakı olanların yanı sıra, C-Level Yöneticiler, Bilişim Teknolojisi Uzmanları, Bilişim Teknolojisi Danışmanları, Ağ (Network) Yöneticileri, Sistem Yöneticileri, Güvenlik Yöneticileri, Geliştiriciler, Yazılımcılar, Ürün Yöneticileri, Satış ve İş Geliştirme Yöneticileri gibi alanında profesyonel birçok bilişim teknolojilerindeki meslek sahibinin katılımı bekleniyor.

 

Ülkemiz ve yurt dışından katılacak konuşmacılar kimlerdir?

Cloud Future Salonu – CXO Vision Salonu – dalnet DevOps & Admin Salonu – RADIX Web Tech Future Salonu – ICANN Domain Salonlarında toplamda 50 kişinin üzerinde konuşmacı olacaktır.

dalnet DevOps & Admin
salonunda ise Genel Müdür’ümüz Fikri Dal 16:45 – 17:15 arasında hem dalnet hakkında gelişmeleri hem de Statik ve Dinamik CDN hakkında önemli bir sunum yapacaktır.

Ayrıca konuşmacılar arasında;
LINBIT firmasından Çözüm Mimarı Yusuf Yıldız
Microsoft Türkiye firmasından Microsoft Azure Platform ve Hibrit Cloud Grup Direktörü Cüneyt Batmaz
BluTV Teknolojiden Sorumlu En Üst Düzey Çalışanı (CTO) Daron Yöntem
Aliba Cloud firmasından Orta Doğu ve Afrika Satış Direktörü Ling Chen
CloudFlare Firmasından Ürün Yönetimi Başkanı Jeniffer Taylor ve daha birçoğu fuarda konuşmacı olarak yer alacaktır.

 

Peki kimlerin katılması bekleniyor?

Elbette en başta Cloud Servis Sağlayıcıları, Orta ve Büyük Ölçekli Bilişim Teknolojisi Şirketleri, Veri Merkezi Şirketleri, Hosting ve Domain Firmaları,  İnternet Servis Sağlayıcıları ve Telekomünikasyon Firmaları, SaaS Şirketleri, Sistem Entegratörleri, Yazılım Bayileri gibi oldukça fazla istihdam sağlayan birbirinden gerekli, ülke ekonomisine ve insanların ihtiyaçlarına hitap eden birçok firma bu fuarda yer alacaktır.

 

CloudTalk neden önemli?

Eğer teknoloji bazında ilerlemiş ve kuvvetlenmiş dünyadaki ülkeleri incelersek, bunun sebebinin bilişim sektörü olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Oldukça geniş bir kitleye ve alana yönelik hizmet veren bilişim sektörü yapılan bir yatırımı anında kâra dönüştürebilir. Varlığını ispatlamak ve başka ülkeler üzerinde etkisi olmasını isteyen bir ülke teknolojik ve ekonomik anlamda gücünü kanıtlamış olmalıdır. İşte burada bilişim sektörünün az yatırımla kâr sağlaması ise önemli bir dönüm noktası oluyor. İnanışın aksine bir ülkeyi kalkındırmak için yüksek sermaye gerektiren şirketler ve kârlılık hedefleri değil. Bilişim sektörü gibi yüksek meblağlar ile yatırım yapmaya gerek olmayan hatta ihtiyacı olanın bilgi ve üretim ile sayısız sektöre hitap edebilecek kadar basit ihtiyaçları olan bilişim firmalardır. 1990’lı yıllara baktığımızda dünya bir durgunluk halinde olmasına rağmen ABD gelişmeye ve büyümeye devam etmişse bunu sebebi bilim ve teknoloji alanında yaptığı yeniliklerdir, bu sayede diğer ülkeler işsizlik ve enflasyon ile uğraşırken onlar işsizliği azaltmış ve enflasyonu düşürmüştür. Şu anda dünyanın her ülkesinden birçok firmanın yıllık cirosu milyon dolarları kapsıyor ülkemizde ise hâlen bu rakamları görebilecek bir firma yok. Bu yüzden CloudTalk ile sektöre daha yakından bakmak, teknolojide gerçekleşen en son gelişmeler, Cloud faktörünün önümüzdeki yıllarda yerini tanımlayacak ve sunucu izleme, veri merkezi dönüşümü ve bulut yedekleme gibi daha bir düzine konunun üzerinde durulacağı için önemli bir fuardır.

 

dalnet olarak bizim verdiğimiz hizmetler nelerdir?

Veri Merkezi hizmetlerimizin yanı sıra web hosting, sunucu kiralama ve alan adı kaydı hizmetleri SSL ve Lisanslandırma hizmetleri sunmaktadır.

dalnet olarak öncelikle müşteri memnuniyetine büyük bir önem veririz. Kaliteli veri merkezi ve bulut çözümlerimiz sayesinde Proaktif destek hizmetleri ile 7 gün 24 saat kesintisiz, güler yüzlü destek sağlarız.

Dal Bilgi Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri Ticaret A.Ş

1 Shares:
Bu makalelerimizi incelediniz mi?
Video Hosting
Devamını okuyun.

6 Adımda Video Hosting

Video Hosting Hakkında Herşey Video Nedir? Öncelikle video kelimesinin anlamına TDK sözlüklerinden bakarak konuya giriş yapmanın doğru olacağına…