WordPress Hosting Nedir?

Wordpress Hosting
WordPress, çok kullanılan ve kurulumu çok basit olan bir CMS uygulamasıdır. Her hangi bir programlama dili bilmeden veya tasarım bilgisine sahip olmadan WordPress ile kolayca web sitesi sahibi olabilirsiniz. Open source yani açık kaynak kodlu olması dolayısıyla dünyanın her yerinden program geliştiriciler WordPress’in geliştirilmesine katkıda bulunmaktadırlar. WordPress Hosting ise WP konusunun önemli bir parçasıdır.

Web sitelerinin 1/3’inden daha fazlası WP alt yapısı kullanmaktadır. Yani yaklaşık olarak internette girdiğiniz her 3 siteden birinin alt yapısı WP’dir.

Ülkemizde de bir çok kişisel web sitesinin yanı sıra büyük gazeteler, büyük şirketler de WordPress kullanmaktadırlar. Kısacası şirketiniz veya bireysel siteniz için kullanılmasını tavsiye ederiz.

WordPress Hosting Nedir?

Hosting, web sitenizi barındırabileceğiniz alandır. Siteniz için 7/24 açık bir otel gibi düşünebilirsiniz. Hosting sistemlerinden genel kabul görmüş temel ayarlar yapılmaktadır. dalnet’in sunduğu WordPress Hosting ise sistemin tamamen WP’e özel dizayn edilerek sitenizin en hızlı en güvenli şekilde çalışmasını sağlamak üzere yapılmıştır.

Bu hizmet ile hız konusunda çok başarılı olan Litespeed ve LS-Cache gibi önemli servisler tercih edilmiştir. Litespeed çok hızlı web server markasıdır ve ücretlidir.

WordPress Hosting Gerçekten Önemli Mi?

2020 yılında halen bu soruyu soracak bir çok kullanıcı ve deneyimli kullanıcı mevcut. Genel olarak kullanıcılar herhangi bir hosting’in kullanacakları WordPress web sitesi için uygun olduğunu ve bu paketin siteleri için yeterli olduğunu düşünüyorlar. Ama işin kötü tarafı maalesef düşünüldüğü gibi değil.

WordPress altyapısı itibari ile PHP yazılım diliyle kodlanmış bir CMS yani İçerik Yönetim Sistemi, bu sebeple öncelikle satın alınacak ya da kurulacak Hosting sisteminin en güncel PHP sürümlerini kullanıyor ve destekliyor olması gerekiyor. Haziran 2020 itibari ile WordPress’in en performanslı çalışan stabil PHP sürümü 7.3 şeklindedir.

Başlığın açıklamasına gelecek olursak. WordPress Hosting gerçekten önemli. Çünkü, aldığınız hosting sisteminin HTML tabanlı ya da .NET tabanlı bir sistem barındırmaya müsait olması web sitenizi çalıştırmayacak, gerekli izinler sağlanmadığı için optimizasyon da olmayacaktır. Belirtmekte fayda var, .NET sistemler üzerinde PHP bulunmuyor ise WordPress siteniz çalışmayacaktır. Aynı şekilde Hosting sadece HTML destekli ise WordPress web siteniz çalışmayacaktır.

WordPress Hosting Paketi ya da Uygun WordPress Hosting seçimi yapmanız sizin için faydalı olacak. Bu hizmetler genellikle Cache sistemleri ve son teknoloji alt yapı hizmetleri sağladığından web sitenizin çok az bir optimizasyon ile maksimum performans ile çalışabilmesi mümkün olacaktır.

WordPress Gereksinimleri, WordPress Hosting Gereksinimleri

 • 1GB ve üzeri Hosting disk alanı
 • Minimum 1024 iOPS yazma/okuma
 • Minimum Apache ya da tercihe bağlı Nginx, LiteSpeed, CloudLinux vb.
 • 1GHz ve üzeri işlemci (1 core, çekirdek ve üzeri)
 • 512Megabyte ve üzeri RAM kullanımı, önerilen 1024Megabyte
 • PHP Sürümü, minimum PHP 7.3 ve yukarısı
 • MySQL Sürümü, minimum 5.0.15 ve üzeri (MariaDB vb.). 5.0.15 versiyonu üzeri tavsiye edilir.

WordPress alt yapısı sürekli olarak güncellenmekte. Güncellenen yapısıyla kullanacağınız hosting’in özellikleri de maalesef çok önemli. Bu sebeple bir sonraki güncellemeleri de destekleyecek Hosting hizmeti kullanmanız sizin için oldukça kritik. Yukarıda verdiğimiz özellikler satın alacağınız ya da kurulumunu yapacağınız sistemin minimum gereksinimlere sahip detaylarıdır.

WordPress çalıştıracak iseniz minimum yukarıda belirtilen koşulları sağlamanız gerekmektedir. Aksi halde kurulumunu yapacağınız web siteniz randımanlı çalışmayacak, trafiklerde down yani kapanma gösterecektir. Bu sebeple önerilen minimum gereksinimleri sağlamanız gerekiyor.

Bu WordPress Sistem Gereksinimleri olmaz ise ne olacak? Bu soruya şöyle yanıt verebiliriz: Tam anlamlı bir hizmet alamayacağınız açıkça net olacaktır. Akabinde web siteniz sürekli olarak kapanacak, açılmayabilecek, ufak ve küçük çaplı flood attacklarında karşı koyamayacak. Kısaca sitenizi açık tuttuğunuza sevinir olacaksınız 🙂

Önerdiğimiz WordPress Sistem Gereksinimleri’ni kullanmanız hem sizin hem de sağlığınız için en iyisi 🙂 Web siteleri sürekli olarak saldırı alan, açılma sorunu yaşayan kullanıcılarda, kalp, sinir ve benzeri hastalıklar görülebiliyormuş, bizden söylemesi 🙂

WordPress Hosting Fiyatları, WordPress Hosting Fiyat Listesi

WordPress Hosting Paket Adı WordPress Hosting Fiyatı Kaç Site / Trafik Limiti WordPress Hosting Satın al
WordPress PRO / WP – PRO ₺95,98 1 Site / 40Bin Ziyaretçi Satın AL
WordPress Expert / WP – Expert ₺131,38 1 Site / 80Bin Ziyaretçi Satın AL
WordPress Premium / WP – Premium ₺227,88 1 Site / 160Bin Ziyaretçi Satın AL
WordPress Ultra Premium / WP – Ultra Premium ₺371,88 1 Site / 300Bin Ziyaretçi Satın AL

Önerdiğimiz WordPress Hosting

Eğri oturup doğru konuşmak gerek. Pro Aktif destek blogumuzda sizlere bilgi vermeyi, destek olmayı ve 7/24 yanınızda olduğumuzu her daim belli etmeye çabalıyoruz. Hizmetlerimiz arasında en çok ilgi gören ve satışını sağladığımız ürünümüz WordPress Hosting. Bu sebeple sizlere oradan ya da buradan alın diyemeyeceğiz hiç kusura bakmayın 🙂 Neden? Diye sorular oluşacak kafanızda. Alt yapımız tamamen kendimizin oluşturduğu, %100 yerli sermaye ve yerli mühendisler tarafından oluşturulan platformumuzu kullanıyoruz.

Sanallaştırma, Bulut Teknolojisi ve Clustering yapısı ile yönettiğimiz kendi verimerkezimiz içerisinde WordPress Hosting’i sağlıyoruz. Bu ne demek oluyor? Herşeyin kontrolü tamamiyle Dal Bilgi Teknolojileri tarafından gerçekleştiriliyor. Yani aldığınız hizmet direkt olarak sağlayıcı ve hizmet vericiden!

Peki Hizmet Verici ve Alt Yapı sağlayıcı tarafından alınan hizmetin faydaları neler?

 • Erişim sıkıntısı yaşamazsınız.
 • Gerçek uptime ve downtime oranları ile hizmetinizin durumunu anlık bilirsiniz.
 • Destek konusunda erişim problemi yaşamazsınız, her daim telefonunuzu ve talebinizi hızlıca yanıtlayacak bir personel bulunur.
 • Saldırı ve türevleri durumunda direkt olarak veri merkezi ile çalıştığınız için web sitenizin karşı koyma durumlarını veri merkezi ile görüşerek hemen kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.
 • Geliştirilen teknolojiyi ilk siz kullanırsınız.
 • Sağlayıcının sağlayıcısının sağlayıcısından hizmet almayacağınız web sitenizin sorunlarında karşınızda bulabilecek muhattab bulabilirsiniz. Böylelikle kimden ne aldığınızı çok iyi bilirsiniz.
 • Yapacağınız ekstra hizmet alışverişlerinizde indirimli ve destekli fiyatlar alırsınız. Bu da sizleri yarı yolda bırakmaz, hizmetlerinizi daha iyi kullanabilmenizi ve daha çok kitleye ulaşabilmenizi sağlar.

WordPress Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

WordPress Hosting alırken dikkat edilmesinde fayda olan bazı konular vardır. Aslına bakarsanız insanoğlu her hangi bir şey alırken bir takım araştırmalar yapar veya bazı sorular sorar. WP Hosting alırken bize göre sorulması gereken konuları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Hosting konusunda temel olarak en dikkat edilmesi gereken konulardan biri hızdır. Arama motorları sitelerimizi listelerken performans konusuna çok dikkat ederler. Hatta son zamanlarda siteniz ne kadar hızlıysa o kadar üst sıralarda yer alacağınız bile söyleniyor. Dolayısıyla hızlı bir hostinge ihtiyaç duyulmalıdır. Hız için sorulabilecek sorular; – Disk SSD mi? – Web Server LiteSpeed mi? – LSCache modülü kullanabiliyor muyuz? – CDN servisiniz var mıdır? gibi temel soruların cevapları önemlidir.

Aynı şekilde bir diğer konu güvenliktir. Sunucuların ve kullanılan servislerin güncellemelerinin zamanında yapılıyor olması, donanımsal olarak gerekli önlemlern alınmış olması önemlidir. Örneğin Raid yapısı gibi. Keza sitenin yedeklenmesi de güvenlik anlamında önemlidir.

Son olarak teknik destek nasıldır sorusu temel olarak wordpress hosting alırken dikkat edilmesi gereken başlıca konulardır.

dalnet ekibi olarak güler yüzlü müşteri hizmetlerimiz ile siz değerli kullanıcılarımıza 20 yılı aşkın süredir hizmet vermekteyiz. Alan adı ve WordPress Hosting hizmetlerimizden faydalanabilmek için web sitemizi ziyaret edebilir veya bize 0850 885 5 325 numarasından hemen ulaşabilirsiniz!

Mutlaka Göz Atmanız Gereken WordPress İçeriklerimiz

Unutmadan, sizler için kapsamlı WordPress Hosting Alırkan Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı bir içerik hazırladık. Bu içerik ile almanız gereken WordPress Hosting’in gereksinimlerini çok iyi anlayacak ve kolayca seçim yapabileceksiniz.

Hemen ardından ise mutlaka okumanızı önerdiğimiz bir diğer efsanevi yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yazı sayesinde WordPress Web Sitenizi en efektif şekilde kullanacak ve bilmediğiniz şeyleri öğrendiğiniz için mutlu olacaksınız. Evet, böyle mutlu eden yanlarımızda var 🙂

WordPress Püf Noktaları okuyarak sorunlarınızı da çözebilirsiniz.

1 Shares:
Bu makalelerimizi incelediniz mi?
stephen phillips hostreviews co uk sSPzmL7fpWc unsplash En çok tercih edilen Wordpress eklentileri
Devamını okuyun.

En çok tercih edilen WordPress eklentileri

WordPress eklentileri, web sitenizi, blogunuzu veya e-ticaret mağazanızı geliştirmenin kolay bir yoludur. Eklentilerin yardımıyla, WordPress’te dahil olmayan özellikler…