En çok tercih edilen WordPress eklentileri

WordPress eklentileri, web sitenizi, blogunuzu veya e-ticaret mağazanızı geliştirmenin kolay bir yoludur. Eklentilerin yardımıyla, WordPress’te dahil olmayan özellikler ekleyebilirsiniz. Ayrıca web sitenizin işlevselliğini ve kullanıcı deneyimini iyileştirme sürecini daha hızlı, daha kolay ve daha rahat hale getirirler.

WordPress’te binlerce eklenti vardır ve siteniz için doğru olanı bulmak çok zor olabilir. Bu yazıda, en popüler WordPress eklentilerinden bazılarına, kullanım durumlarına ve web sitenizin performansını artırmaya nasıl yardımcı olabileceklerine bir göz atacağız. İhtiyaçlarınıza en uygun eklentiyi nasıl seçeceğiniz konusunda da ipuçları vereceğiz.

Contact Form 7

Contact Form 7, WordPress web siteleri için iletişim formları oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran popüler bir WordPress eklentisidir. Özel form alanlarını, birden çok alıcıyı, Ajax destekli gönderimi ve hatta MailChimp ve CAPTCHA desteğini destekler. Contact Form 7, kullanıcıların kısa kodlar, HTML etiketleriyle giriş alanlarını özelleştirme, CSS sınıflarıyla stil düğmeleri, bir onay kutusu CAPTCHA görüntüleme vb. gibi çeşitli özellikleriyle iletişim formlarının görünümünü özelleştirmelerine olanak tanır. gönderimler, robotların formu kullanmasını önleme, gönderimden sonra kullanıcıları yeniden yönlendirme ve daha fazlası. Contact Form 7, işlevselliğini genişletmek için Jetpack, Gravity Forms ve Relevanssi gibi diğer eklentilerle birlikte kullanılabilir.

Elementor

Elementor, herkesin herhangi bir kod yazmak zorunda kalmadan profesyonel görünümlü sayfalar ve içerik oluşturmasına olanak tanıyan güçlü bir sürükle ve bırak WordPress eklentisidir. Elementor, kullanıcılara bir dizi özelleştirme seçeneğinin yanı sıra hazır şablonlar ve projeler sunarak onu inanılmaz derecede çok yönlü bir içerik oluşturma platformu haline getirir. Elementor ile, WordPress kullanıcıları güzel web siteleri oluşturabilir ve kendi benzersiz stillerini sütunlar, kaydırıcılar, sayfa arka planları, resimler ve videolar biçiminde kolayca ekleyebilir. Elementor, kullanıcılarına tasarım özelleştirmesi için güçlü araçlar sağlamanın yanı sıra, kendisi ile oluşturulan herhangi bir web sitesi için arama motoru optimizasyonuna izin veren güçlü SEO özellikleri de sağlar. Elementor’un yardımıyla WordPress kullanıcıları, web sitelerindeki organik trafiği artırmak için sitelerini Google veya Yahoo gibi arama motorları için hızlı bir şekilde optimize edebilir.

Yoast

Yoast, daha verimli içerik oluşturmaya yardımcı olan bir WordPress eklentisidir. Kullanıcıların içerik parçaları için anahtar kelime optimizasyonu ayarlamasına, sayfa düzeyinde okunabilirlik puanlarını doğrulamasına ve gönderilerinizi göründüğü gibi önizlemesine olanak tanır. Yoast ayrıca gerçek zamanlı bağlantı önerileri sağlar ve metniniz hedef anahtar kelimelere doğru bir şekilde dokunduğunda bunu size bildirmek için yeşil ışıklar ayarlar. Yoast, içeriğinizin SEO düşünülerek yazıldığından emin olmanın ve aynı zamanda okunabilirlik puanlarının yüksek kalmasını sağlamanın harika bir yoludur. Dijital bilgi sahibi olmayan yazarlar için, içeriklerini SEO optimizasyonu açısından uzun bir yol kat edebilecek ideal bir kaynaktır.

WooCommerce

WooCommerce, işletmelerin e-ticaret faaliyetleri için çevrimiçi bir mağaza oluşturmasına veya çevrimiçi ürün veya hizmet satmasına yardımcı olan bir WordPress eklentisidir. Kullanıcıların, ihtiyaçlarına göre tamamen özelleştirilebilen bir çevrimiçi mağazayı kolayca kurmalarına olanak tanır. Yüzlerce ücretsiz ve premium eklentiyle WooCommerce, işletmelere başarılı bir çevrimiçi vitrin geliştirmek ve yönetmek için ihtiyaç duydukları tüm araçları sağlar. Ayrıca, kullanıcıların mevcut ödeme sistemlerini kolayca platforma entegre etmelerini sağlayarak müşterilerin en sevdikleri ödeme ağ geçitleri aracılığıyla ödeme yapmalarını kolay ve güvenli hale getirir.

WordFence Security

WordFence Security, WordPress siteleri ve üzerinde çalıştığı sunucu için gelişmiş güvenlik sağlayan bir WordPress eklentisidir. Kötü amaçlı botlara, kaba kuvvet saldırılarına, kötü amaçlı kod yerleştirmeye ve diğer güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlar. Ayrıca, IP adreslerinin siteye erişimini engelleme, canlı trafik izleme, şüpheli etkinlik raporlama ve uyarıları, iki faktörlü kimlik doğrulama ve daha fazlası gibi özellikler sunar. Güçlü güvenlik özellikleriyle WordFence Security, web sitenizi her türlü tehdide karşı korumanıza yardımcı olabilir.

WordFence Security

LiteSpeed Cache, web yöneticilerinin web sitesi performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış güçlü bir WordPress eklentisidir. Yalnızca sayfa yüklemelerini hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda web sayfalarının arama motoru görünürlüğü için optimize edilmesini ve içeriğin sıkıştırılmış biçimlerde sunulmasını sağlar. Eklenti, WordPress çekirdeği, eklentiler, temalar ve diğer çeşitli önbelleğe alma çözümleriyle çalışır. Sonuç olarak, sayfanızı SEO gereksinimleri için optimize ederken sayfa yükleme süresini önemli ölçüde azaltmak mümkündür. LiteSpeed Cache ile kullanıcılar, sunucu yükleme sürelerini azaltarak ve hızlı sayfa yükleme süreleri sağlayarak web sitesi performansını kontrol etme ve trafiği en üst düzeye çıkarma olanağına sahip olur.

WPtouch

WPtouch, mobil cihazlarda içerik sunumunu basitleştiren ve optimize eden popüler bir WordPress eklentisidir. Web yöneticilerinin, orijinal tasarım öğelerini korurken, mobil cihazlarda içerik sunumu için özelleştirilmiş bir tema oluşturmasına olanak tanır. WPtouch eklentisi ayrıca, hızlı hareket eden mobil ağlarda kullanıcı deneyimi için kritik olan sayfa yükleme süresinin azaltılmasına da yardımcı olur. Çoğu kullanıcı web sitelerine çeşitli mobil cihazlardan eriştiğinden, bu eklenti ile kuruluşlar web sitelerinin görünürlüğünü artırabilir. Ayrıca, ayrı mobil siteler geliştirmeye gerek olmadığı için bakım maliyetlerinin düşürülmesine de yardımcı olur.

0 Shares:
Bu makalelerimizi incelediniz mi?