Acronis nedir? Veri yedekleme ve güvenlik isteyenler için ideal çözüm

Acronis, işletmeler, kuruluşlar ve bireyler için veri koruma, bulut depolama ve yedekleme çözümleri sunan güçlü bir yazılımdır. Kullanıcıların verilerini herhangi bir cihazdan ve işletim sisteminden kolayca kurmasına, yönetmesine ve korumasına olanak tanır. Acronis, güvenilir yedeklemelere ve veri korumasına ihtiyaç duyan BT uzmanları, işletmeler ve bireyler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Sabit sürücü arızaları, fidye yazılımı saldırıları veya değerli verilerinizi kaybetmenize neden olabilecek diğer felaketlerle uğraşırken çok kullanışlı olabilir. Acronis, Acronis Active Protection™, Acronis Backup Cloud™ ve Acronis Notary™ gibi son teknolojileriyle tüm önemli verilerinizin güvende olmasını sağlar. Ayrıca, otomatik yedeklemelerin yanı sıra, kullanıcıların bilgilerinin aynı anda birden çok yerde güvende olduğundan emin olmalarını sağlayan kapsamlı şifreleme seçenekleri sunar. Acronis Reserve Storage özelliği, kullanıcıların depolama maliyetleri veya sistemlerini aşırı boyutlandırma konusunda endişelenmeden büyük miktarlarda uzun vadeli yedekleme verilerini korumalarına olanak tanır.

Acronis, güvenilir, otomatikleştirilmiş, uygun maliyetli yedekleme ve felaket kurtarma çözümleri sağlamak için tasarlanmış yazılım tabanlı bir veri koruma teknolojisidir. Müşterilere, dosya düzeyinde çoğaltma, sistem düzeyinde sanallaştırma, görüntü çoğaltma ve görüntü sertifikasyonu dahil olmak üzere çeşitli özellikler ve işlevler sunar. İşletmeler için özel olarak tasarlanan Acronis Backup modülü, kuruluşların bir doğal afet veya kesinti yaşamaları durumunda gönül rahatlığı sağlarken dijital varlıklarını korumalarına olanak tanır.

Acronis ürünleri, şirket bilgilerinin güvenilir bir şekilde korunmasını gerektiren her büyüklükteki işletme için veya hassas finansal verileri veya diğer değerli verileri saklayan müşteriler için idealdir.

Acronis temel özellikleri

Acronis ürünlerine ait özelliklerinden bazıları şunlardır:

Dosya, sistem yedekleme ve kurtarma
Bulut yedekleme ve felaket kurtarma
Veri taşıma ve senkronizasyon
Şifreleme ve güvenlik
Uzaktan yönetim ve izleme
Windows, Mac, Linux ve mobil cihazlar dahil olmak üzere çok çeşitli işletim sistemleri ve platformları için destek
Şirket içi, bulut ve hibrit ortamlar dahil olmak üzere esnek devreye alma seçenekleri.

d97308a8c8b9635a9828f43c682c0b78 Acronis nedir? Veri yedekleme ve güvenlik isteyenler için ideal çözüm

Ek olarak, belirli Acronis ürünlerinden bazıları farklı özelliklere sahiptir, örneğin:

Acronis True Image: İşletim sisteminiz, uygulamalarınız, ayarlarınız ve kişisel dosyalarınız dahil olmak üzere sisteminizin full imaj oluşturmanıza olanak tanıyan kişisel bir yedekleme çözümü.

Acronis Backup: Sanal ve bulut ortamları dahil olmak üzere çok çeşitli platformları destekleyen, parçalı kurtarma ve olağanüstü durum kurtarma gibi gelişmiş özellikler sağlayan bir iş yedekleme çözümü.

Acronis Cyber Cloud: Servis sağlayıcıların müşterilerine yedekleme, felaket kurtarma, kötü amaçlı yazılımdan koruma ve veri koruma gibi çeşitli hizmetler sunmalarına olanak tanıyan bir platform.

Yukarıdaki listenin ayrıntılı olmadığını ve özelliklerin ürüne göre değiştiğini unutmamak lazım. Acronis bu hizmetlerde isim değişikliğine gidebilir, kaldırabilir veya hizmet özelliklerinde kısıtlamaya gidebileceğini ek bilgi olarak biliyoruz olmamız gerekiyor. Bu nedenle alım sağlarken resmi sitelerini incelemenizi öneririm.

Acronis’in geniş yelpazeye sahip entegrasyon sistemi

Acronis, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli farklı eklentiler ve entegrasyonlarla entegre edilebilir:

vCloud Director için Acronis Backup Cloud Connector
vCenter için Acronis Backup Cloud Connector
VMware vSphere için Acronis Backup Cloud Connector
Hyper-V için Acronis Backup Cloud Connector
Microsoft Azure için Backup Cloud Connector
Amazon Web Hizmetleri (AWS) için Backup Cloud Connector
Google Cloud Platform (GCP) için Backup Cloud Connector
Office 365 için Acronis Backup Cloud Connector
SharePoint için Acronis Backup Cloud Connector
SQL Server için Acronis Backup Cloud Connector
Exchange için Acronis Backup Cloud Connector
Active Directory için Acronis Backup Cloud Connector

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu makalelerimizi incelediniz mi?