En Çok Kullanılan WordPress Dil Çeviri Eklentileri

WordPress altyapılı kurumsal web hosting siteleriniz veya kişisel WordPress bloglarınız için WordPress çoklu dil desteği eklentilerine ihtiyacınız var ise örnek olarak sitenizin hem Türkçe, hem İngilizce Hemde Almanca yayın yapmasını ve yazıların bu şekilde düzenlenmesini istiyorsanız sizlere dünya üzerinde en çok kullanılan WordPress dil çeviri eklentilerini listeyeceğiz!

Size önereceğimiz eklentiler ile, WordPress içeriğinde ki tüm içerikleriniz, menüleriniz, bileşenleriniz ve sayfalarınızı bir kaç adımla istediğiniz dile çevirebileceksiniz ve üstelik hepsini sadece tek WordPress panelinden yöneteceksiniz!

Yalnız ek olarak bilgi vermekte fayda mevcut, mevcut eklentiler size dil dosyaları oluşturmanızı ve sitelerinizin dilini değiştirmenize olanak sağlamaktadır. Direkt olarak tüm sitelerinizi otomatik olarak farklı bir dile çevirmez, bu çeviri işlemlerinin sizin tarafından yapılmış olması gerekir.

Örnek olarak Türkçe altyapılı sitenizi İngilizce yapmak istiyorsunuz, eklentiler ile yeni bir dil eklenerek tek tek düzenlemelerinizi yapabilir ve SEO-URL yapılarınızı da İngilizce dil’e entegre edebilirsiniz. Böylece siteniz, hem Türkçe hemde İngilizce olarak yayımlanır. Ayrıca dil ekleme sınırları olmadığı gibi Tüm dilleri kurarak yayınlayabilirsiniz.

WordPress Dil Çeviri Eklentileri

Polylang Eklentisi İndir

En Çok Kullanılan WordPress Dil Çeviri Eklentileri

Polylang iki dilli veya çok dilli bir WordPress sitesi oluşturmanıza izin verir. Her zamanki gibi yayınlar, sayfalar yazar ve kategoriler ve yayın etiketleri oluşturur ve her birinin dilini tanımlarsınız. Varsayılan dilde olsun ya da olmasın bir yayının çevirisi isteğe bağlıdır.

İstediğiniz kadar dil kullanabilirsiniz. RTL dil komut dosyaları desteklenir. WordPress dil paketleri otomatik olarak indirilir ve güncellenir.
Yazıları, sayfaları, medyayı, kategorileri, yazı etiketlerini, menüleri, widget’ları çevirebilirsiniz!
Özel yazı türleri, özel sınıflandırmalar, yapışkan yazılar ve yazı biçimleri, RSS yayınları ve tüm varsayılan WordPress widget’ları desteklenir.
Dil, içerik veya url’deki dil kodu tarafından ayarlanır veya dil başına farklı bir alt alan veya alan kullanabilirsiniz
Kategoriler, yazı etiketleri ve diğer bazı metaslar yeni bir yazı veya sayfa çevirisi eklenirken otomatik olarak kopyalanır
Widget olarak veya gezinme menüsünde özelleştirilebilir bir dil değiştirici sağlanır

Ayrıca 500.000+ indirme ve devamlı güncellenen bu eklentiyi dal.net.tr ekibi olarak öneriyoruz.

Multisite Language Switcher Eklentisini İndir

En Çok Kullanılan WordPress Dil Çeviri Eklentileri

WordPress sistemleriniz için çok dilli altyapı işlemleriniz için basit, güçlü ve kullanımı kolay bir eklentidir.
Çok Bölmeli Dil Değiştirici, yazıların, sayfaların, özel yazı türlerinin, kategorilerin, etiketlerin ve özel sınıflandırmaların çevirilerini yönetmenizi kolaylıkla sağlar.

Eklentinin aktif kullanım sayısı 7.000+ görünüyor ve ortalama 2 ayda bir güncelleme alıyor.

Ayrıca yeni yayınlamış eklentiyi sizlerle paylaşıyoruz.

MultilingualPress Eklentisini İndir

 

En Çok Kullanılan WordPress Dil Çeviri Eklentileri

WordPress dil çeviri eklentilerinde şimdi sıra MultilingualPress’de Bu eklenti site yöneticisinde sınırsız site ilişkisi kurma. 174 düzenlenebilir dil içeren dil yöneticisi. Siteleri değiştirmeye gerek kalmadan bir gönderi veya sayfa için tüm çevirileri orijinal gönderi düzenleyicisinden düzenleyin. Esnek bir dil değiştirici widget’ında her sayfadaki tüm çeviriler için bağlantıların bir listesini gösterebilirsiniz. Ayrıca yayınları, sayfaları ve kategoriler veya etiketler gibi sınıflandırma terimlerini çevirebilirsiniz. SEO dostu URL’ler ve kalıcı bağlantılar ile google’da yükselebilirsiniz ve bunlar gibi onlarca destek ile MultilingualPress incelemenizi öneririz.

Ayrıca 400+ üzerinde etkin kullanımı mevcut yeni bir eklentidir.

 

Önemli not, işlemleriniz öncesi yedeklerinizi almanızı şiddetle öneriyoruz!

Sizlere WordPress Dil Çeviri Eklentilerini anlattık, dalnet ekibi olarak güler yüzlü müşteri hizmetlerimiz ile siz değerli kullanıcılarımıza 20 yılı aşkın süredir hizmet vermekteyiz. WordPress Hosting Hizmetlerimizden faydalanabilmek için web sitemizi ziyaret edebilir veya bize 0850 885 5 325 numarasından hemen ulaşabilirsiniz!

1 Shares:
Bu makalelerimizi incelediniz mi?